تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


   

  «توران ميرهادی» ملقب به «خمارلو» استاد ادبیات کودک، نويسنده و متخصص آموزش و پرورش، يكي از چهره‌های تاثيرگذار ادبيات كودک و آموزش‌و‌پرورش ایران به شمار می‌رود. اين نويسنده ٨٨‌ساله از سوی موسسه پژوهشی تاريخ ادبيات كودكان براي چندمين سال پياپی به عنوان نامزد جايزه آستريد ليندگرن ٢٠١٦ كشور سوئد معرفی شد. آستريد ليندگرن، نويسنده بنام سوئدي و خالق داستان‌هايی همچون «پی پی جوراب بلند» و «كارلوس روی پشت بام» است.
  وی در سال ٢٠٠٢ در ٩٤‌سالگی ديده از جهان فرو بست. دولت سوئد برای گرامی‌داشت ياد وی مسابقه‌ای جهانی با نام او پايه‌گذاری كرد و هدف از اهدای اين جايزه تقويت و بالا بردن كيفيت در ادبيات كودک و نوجوان و ارتقای حقوق كودكان در جهان است. توران ميرهادی بيش از ٦٠ سال است در زمينه ادبيات كودک و تاليف و تدوين كتاب‌های آموزش و پرورش فعال است و يكی از بنيان‌گذاران شورای كتاب كودك است و از سال ١٣٥٨ تاكنون سرپرستی تدوين و تاليف فرهنگنامه كودكان و نوجوانان را بر عهده دارد. «آنكه رفت، آنكه آمد» و «مادر و خاطرات ۵۰ سال زندگی در ايران» از جمله كتاب‌های غيردرسی هستند كه توران ميرهادی نگاشته است.
  (منبع خبر روزنامه‌ی اعتماد)


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : ادبيات ,آستريد ,سوئد ,جايزه ,كودكان ,كودک ,ادبيات كودک ,توران ميرهادی ,آستريد ليندگرن ,نامزد جايزه ,«توران ميرهادی» ,جايزه آستريد ليندگرن ,نامز ,

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز چهار شنبه 3 خرداد 1396

تبلیغات

ads2

تبلیغات

ads3

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر